Warsztat - warsztatkamgora

CENTRUM OBSŁUGI POJAZDÓW
UL. BOHATERÓW GETTA 1a, 58-400 KAMIENNA GÓRA
Przejdź do treści
WARSZTAT
- WYPALANIE DPF /FAP

FILTRY DPF / FAP
Jak działa filtr cząstek stałych?
Zasada jest prosta, monolit filtra jest przestrzenną strukturą o bardzo dużej powierzchni ścianek. Filtrując przez ścianki zatrzymuje cząstki o rozmiarach 0,2-150 μm.Monolit może być wykonany z materiałów ceramicznych tj. kordielit, węglowo-krzemowych lub metalowych. Niekiedy monolity wykonane są ze specjalnego papieru, ale te są jednorazowego użytku.Prawidłowo funkcjonujący filtr ma sprawność rzędu 85% do 100%.
Częste przyczyny awarii filtra DPF FAP
Najczęstsze przyczyny czyszczenia awaryjnego to: za duża ilość przerwanych procesów automatycznych oczyszczeń (regeneracji), awarię jednego z czujników temperatury, pod ciśnienia lub sondy lambda, złej jakości paliwo, nieodpowiedni olej silnikowy oraz inne. Najczęściej wypalanie lub czyszczenie serwisowe rozwiązuje problem i nie ma konieczności regeneracji czy wymiany filtra DPFGEOMETRIA 3D

O geometrii kół 3D większość kierowców zapewne już słyszała, ale pomimo tego niewielu z nich wie, czym to tak naprawdę jest i jak to działa. Aby zrozumieć czym jest geometria kół 3D warto na początek wyjaśnić samo pojęcie geometrii kół, zwanej czasem „trackingiem”. A zatem, geometria polega na regulacji kątów kół w taki sposób, aby były one prostopadłe do podłoża i równoległe wobec siebie. Jak wiadomo, parametry te na skutek normalnej eksploatacji samochodu ulegają zmianie. Prawidłowo ustawiona geometria kół zapewnia pełną kontrolę nad samochodem, komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy, pewne i spokojne prowadzenie oraz prawidłowe zużycie ogumienia, jak i paliwa. Krótko mówiąc - wszystko to, na czym kierowcom zależy najbardziej, a przynajmniej - powinno. Dlatego tak ważne jest, aby kontrolę geometrii kół przeprowadzać przynajmniej raz do roku. Warto o tym pamiętać także zawsze przy zakupie
używanego samochodu. Zbagatelizowanie problemu czy zaniedbanie kontroli może skutkować bardzo groźnymi konsekwencjami np. wpadnięciem w poślizg czy niespodziewanym zjechaniem z obranej trasy. W najlepszym przypadku będą niszczyć się niektóre elementy samochodu. Co zatem powinno zwrócić naszą uwagę na geometrię i konieczność jej sprawdzenia/ustawienia? Ano przede wszystkim ściąganie auta na boki w czasie jazdy, auto nie jest stabilne na drodze, opóźniona reakcja samochodu na ruchy kierownicą, a także - popiskiwanie opon w czasie pokonywania zakrętów. Dziś coraz popularniejsza staje się geometria kół 3D, czyli ustawienie zbieżności kół oraz osi jezdnych auta z wykorzystaniem nowoczesnej technologii trójwymiarowego obrazowania.
GEOMETRIA 3D

Zaawansowana technologia sprawia, że takie ustawienie jest niezwykle szybkie (czas pełnego pomiaru wynosi zaledwie 5 minut) i precyzyjne (niemal w 100% wyeliminowano możliwość wystąpienia błędu pomiarowego), a co więcej – jest to system całkowicie bezkablowy. Czas oczekiwania na badanie, a tym samym czas przebywania w warsztacie jest dzięki temu znacznie krótszy. Ponadto, w odróżnieniu od pozostałych urządzeń pomiarowych, nie są one czułe na odchylenia posadzki (czy też dźwignika) od poziomu. Każdy klient po zakończonym badaniu otrzymuje specjalny wydruk wszystkich danych pomiarowych przed i po ustawieniu geometrii kół wraz z danymi pojazdu i badanego zawieszenia. Nie trzeba unosić osi pojazdu ani też wykonywać kompensacji bicia obręczy. To bez wątpienia niezawodny i stabilny pomiar wszystkich kątów poziomych i pionowych, rozstawu osi i kół oraz obwodu kół. Mało tego, to również najłatwiejsze w obsłudze urządzenia do pomiarów i ustawiania geometrii kół samochodów, jakie do tej pory zostały wprowadzone do praktyki. W czasie całego procesu klient może na bieżąco śledzić prace mechanika oraz wszystko to, co dzieje się na ekranie specjalnego monitora.
CENTRUM OBSŁUGI POJAZDÓW
CZYNNE  od 8:00 do 18;00
SOBOTA od 8:00 do 14:00
e`mail: biuro@warsztat-kamgora.pl
CENTRUM OBSŁUGI POJAZDÓW
ul. Bohaterów Getta 1a
58-400 KAMIENNA GÓRA
tel. (75) 744 55 16

Wróć do spisu treści